خادم حرمين شريفين اقدام تروریستی اخیر کابل را به رئيس جمهور افغانستان تسلیت گفت

9573

ریاض-الاخباریه نت فارسی 22 مارس 2018

خادم حرمين شريفين با ارسال پیامی به رئيس جمهور افغانستان ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی اخیر کابل جان باختن شماری از شهروندان افغانستان در این حادثه را به وی تسلیت گفت.

بنابه گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) از ریاض، خادم حرمين شريفين ملک سلمان بن عبدالعزيز آل سعود با ارسال پيامي به دكتر اشرف غنى احمدزى رئيس جمهورى اسلامى افغانستان، جان باختن تعدادي ازشهروندان اين کشور در پي انفجار در شهر كابل را تسليت گفت و با وی وملت افغانستان ابراز همدردى کردند.

در پيام خادم حرمين شريفين آمده است: با اندوه فراوان خبر حادثه تروریستی در پايتخت افغانستان که منجر به کشته و زخمی شدن عده‌اى شد را دريافت کرديم، ما ضمن محکوم نمودن اين اقدامات جنايتکارانه، با شما و ملت افغانستان بابت اين مصيبت ابراز همدردی مي‌کنيم، و بنام خود و ملت عربستان سعودي به شما و خانواده‌هاي قربانيان و آسیب دیدگان این حادثه تروریستی و ملت افغانستان تسليت عرض مى كنيم، از خدای متعال می خواهيم قربانيان را مشمول رحمت خود بگرداند، و مجروحين را شفاي عاجل نصيب کند، و افغانستان و ملتش را از هر گزندى دور بدارد.

گفته می شود که ظهر دیروز چهارشنبه اول فروردین غرب کابل پایتخت افغانستان شاهد یک حادثه تروریستی بود. این حادثه تروریستی در نزدیکی زیارتگاه سخی انجام گرفت و دهها کشته و زخمی برجای گذاشت.

مقامات افغانستان  گفته اند فرد انتحاری جلیقه انفجاری خود را در میان مردم منفجر کرده است.

التعليقات